Przejdź do treści strony
Aktualności
a a a

Fizjoterapia

Gracja Salon SPA proponuje terapię indywidualną dla osób z dolegliwościami narządu ruchu o podłożu stawowym, mięśniowym oraz nerwowym opartą na koncepcji terapii manualnej oraz zabiegi  rehabilitacyjne przy użyciu wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu takiego jak:

 • aparat do laseroterapii Polaris 2
 • aparat do elektroterapi Etius
 • aparat do terapii ultradzwiękowej Sonaris

Przyczyną wielu dolegliwości jest fakt dysproporcji pomiędzy możliwościami przenoszenia przez tkankę obciążenia, a jej faktycznym obciążeniem. Ofertę naszą kierujemy do wszystkich pacjentów , ludzi zapracowanych , sportowców, osób z kontuzjami lub po operacjach. U nas bez oczekiwania i umawiania się na odległe terminy zajmiemy się poprawą stanu Państwa zdrowia, by wrócić do pełnej aktywności ruchowej.

ZABIEGI WYKONYWANE :

Elektroterapia -  zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.
Zabiegi wchodzące w skład elektroterapii , które wykonujemy to: prądy interferencyjne dynamiczne i izpolarne; prądy AMF; stymulacja Kotza; Tens Burst SP-Tens; tonoliza; jonoforeza; galwanizacja; prąd trójkatny i prostokątny; prąd Ultra Reiz; prąd Leduca; prąd neofradyczny; prąd diadynamiczne;MF, DF, CP, CP-ISO, LP; prądy interferencyjne - 2P,4P; unipolarne prądy falujące; mikroprądy; elektrodiagnostyka.

Drenaż limfatyczny - jest jednym z działań fizjoterapeutycznych, gdzie  za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masażu ogólnego, ale też jako zabiegu kosmetycznego twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym.

Ultradzwięki - to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 kHz. Jest to zabieg, który jest rodzajem mechanoterapii. W wyniku przejścia fali ultradźwiękowej do tkanek, dochodzi do powstawania w nich ciepła oraz do zjawiska określanego mikromasażem. Zabieg ten niesie za sobą działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zabieg przyśpiesza przepływu limfy w naczyniach limfatycznych i większa procesy wchłaniania, wytwarza stan przekrwienny i powoduje powstanie ciepła w tkankach, przyśpiesza proces gojenia się ran, zwiększa rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach oraz powoduje
zmniejszenie napięcia mięśni.

Laseroterapia - wykorzystuje do zabiegów naświetlanie promieniowaniem laserowym w zakresie widzialnym (dla długości fali 650,660nm) i niewidzialnym (dla długości fali 808nm). Charakteryzując wpływ promieniowania laserowego na tkanki należy wymienic przede wszystkim działania powodujące poprawę mikrokrążenia, wzrost aktywności enzymów, zmiany w wydziwlaniu hormonów i kinin. Na poziomie komórkowym m.in zwieksza syntezę kalogenu, białek, przyspiesza wymianę elektrolitową między komórką a otoczeniem. Ważnym czynnikiem działania lasera biodtynulacyjnego jest brak efektu cieplnego, co pozwala na zastosowanie w stanach ostych.

Terapia uciskowa - leczenie uciskowe (kompresja) polega na zastosowaniu zewnętrznego nacisku w celu uzyskania poprawy objawów klinicznych choroby. Ucisk jest osiągany poprzez zastosowanie pończoch uciskowych lub odpowiednich bandaży. Aby ucisk był skuteczny, musi być powtarzany i odpowiednio stopniowany na poszczególne fragmenty kończyny.

Metody wywierania ucisku:
•pończochy o stopniowanym ucisku
•bandaże: nieelastyczne oraz elastyczne krótko, średnio i długo rozciągliwe.
•przerywany ucisk pneumatyczny PUP (za pomocą specjalnej aparatury

Wskazania do leczenia uciskowego:

 • profilaktyka zakrzepicy żylnej u osób z niewielkim ryzykiem zakrzepicy poddawanych operacjom chirurgicznym
 • profilaktyka zakrzepicy żylnej u osób przebywających w pozycji przymusowej lub odbywających dalekie podróże samolotami lub autokarami i samochodami (zobacz: Metody profilaktyki zakrzepicy żylnej)
 • profilaktyka przewlekłej niewydolności żylnej, szczególnie u osób obciążonych genetycznie i/lub narażonych na rozwój niewydolności żylnej z racji wykonywanej pracy lub stylu życia (kobiety w ciąży, osoby otyłe, pracujące w pozycji stojącej lub siedzącej itp.)
 • objawy przewlekłej niewydolności żylnej - obrzęki łydek, uczucie ciężkości nóg, żylaki
  zapalenie żył powierzchownych
 • zakrzepica żylna żył głębkich - w ostrej fazie jako leczenie wspomagające
  po zakrzepicy żył głębokich - przewlekle - jako profilaktyka nawrotu i w celu zapobieganai rozwojowi powikłań - zespołu pozakrzepowego i owrzodzeń żylnych
 • w owrzodzeniach żylnych w celu przyśpieszenia gojenia.