Przejdź do treści strony
Aktualności
a a a

Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia stosowana jest w dermatologii od lat 70. XX wieku. Jest prostą, niechirurgiczną metodą, zwaną "zastrzykiem młodości". W widoczny sposób przywraca jędrność skóry, jak również zwalcza cellulit, rozstępy, hamuje proces wypadania włosów.

Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie, małych dawek substancji leczniczych, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub wymagające korekcji estetycznej. Do zabiegu mezoterapii wykorzystuje się roztwory, zwane koktajlami, które są mieszanką substancji rewitalizujących i regenerujących. Aktywne składniki są odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Są to witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelmenty, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp.

Zabiegi te wykonuje tylko lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Zabieg nie jest mocno uciążliwy choć bolesny. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem.


Zabiegi mogą być stosowane na:
- ciało (szyja, dekolt, dłonie, brzuch, pośladki, uda)
- twarz (kurze łapki, pojedyncze zmarszczki, rewitalizacja całej skóry)
- włosy (skóra owłosiona głowy)

Mezoterapia przynosi widoczną i szybką poprawę kondycji skóry i włosów. Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 7-10 dniowych, a następnie w celu "przypomnienia" dawka aplikowana jest co 21 dni ( okres całej terapii to ok. 3 miesiące),
Po zabiegu w miejscach iniekcji pozostają małe pęcherzyki, może im towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach do 2-3 dni w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Mezoterapia może być traktowana jako samoistny zabieg lub jako uzupełnienie innych metod leczniczych takich jak np. leczenie farmakologiczne, peelingi, masaże